Ile kosztuje dekorator wnętrz

Jak znaleźć dobrą firmę projektową? Opinie o pracowniach architektonicznych.

Moderator: Paulina

Ile kosztuje dekorator wnętrz

Postautor: WściekłyByk » 25 lis 2009 20:33

Bardzo intensywnie rozważam wynajęcie dekoratora/architekta wnętrz i zastnanawiam się ile to kosztuje, i co tak naprawdę wchodzi w cenę takiej usługi?
WściekłyByk

Re: Ile kosztuje dekorator wnętrz

Postautor: JestemMurzyn » 26 lis 2009 10:54

Stawki są bardzo różne. Spotkałem się z dekoratorami, którzy brali 50 zł za metr, jak i z takimi którzym mało było 300. Stawka zależy od tego co zawiera usługa - czy to ma być tylko projekt samego wystroju wnętrz (jaki kolor scian, jaka kanapa i gdzie ma stac itp.) czy tez ogolnie aranzacja przestrzeni z rozmieszczeniem scianek dzialowych, kartongipsow, schowkow, projekt instalacji pod oswietlenie itp

A oprocz projektu na papierze moze byc tez nadzor nad wykonaniem tzn. dekorator jezdzi z toba i szuka plytek do lazienki, wybiera konkretne produkty jak np. lampy, wanna itp.
Awatar użytkownika
JestemMurzyn

Postautor: gutdesign » 08 gru 2009 17:01

Witam, zapraszam do mnie :) Proszę napisać na gutdesign@op.pl podając powierzchnię do zaprojektowania i zakres - czy potrzebuje Pani pełnego projektu z rysunkami technicznymi, wizualizacjami komputerowymi, doborem sprzetów i materialów czy może projekt uproszczony. Na pewno mogę zaproponowac atrakcyjną i konkurencyjną cenę, projekty wykonuję też przez Internet (jestem z Warszawy)
gutdesign

Postautor: sewerynstal. » 09 gru 2009 06:55

Planuje budowę domu i z pewnością skorzystam z usług dekoratora. Dla mnie czas jest bardzo cenny, a wynajęcie fachowca ze pozwala to zaoszczędzić mnostwo czasu poswieconego na obmyslanie, lazenie po sklepach i szukanie inspiracji. Z tego co zdazylem sie zorientowac, to dobry dekorator dostosuje sie do gustu wlascicieli - a nie narzuca narzuca swoje pomysly, jak wielu sadzi. wszytkie jest kwestia odpowiedniej komunikacji, a zresztą ma opracowywac tyle projektów, aż w końcu utrafi w oczekiwania klienta.

pozdrawiam
sewerynstal.

Postautor: winkiel » 15 gru 2009 09:26

Moim skromnym zdaniem dekorator wnętrz to chyba przesada. Przecież macie swój rozum, a dom ma byc dla was. To wy powinniście dokładnie wiedzieć czego chcecie i mieć przemyślany każdy szczegół zgodnie z waszymi oczekiwaniami. Nawet jeśli dekoratorowi uda się coś przeforsować i nakłonić was do jakichś zmian nie do końca zgodnych z Waszymi upodobanami, to istnieje duże ryzyko, że po jakimś czasie wprowadzone innowacje zacząć was uwierać i będziecie mieli ochotę wszystko zmienić. Moim zdaniem mieszkanie może nawet nie być w zgodzie z najnowszymi trędami, ale jeśli powstało w Waszych głowach to doskonale będzie się wam tam mieszkało. Mieszkanie we wnetrzy zaprojektowanym przez kogoś przypomina trochę wychowywanie adoptowanego dziecka. Czasami bardzo trudno się dotrzeć, a nie ma taryfy ulgowej, tak jak w przypadku kiedy dziecko jest rodzone, więcej rzeczy nas irytuje i nie pasuje nam.
winkiel

Postautor: Mateusz Płóciennik » 18 gru 2009 00:40

Totalnie się z tym nie zgadzam. Jeśli każdy myślałby w ten sposób, wówczas nie potrzebowalibyśmy stylistów w salonach fryzjerskich, w sklepach odzieżowych, pomocy w księgarniach, w salonach samochodowych... Po co to, przecież każdy ma swój rozum! Jestem projektantem produktu i wnętrz i sądzę wręcz, iż takie myślenie totalnie godzi w honor ludzi z mojej branży, ujmując ich umiejętności, ukończonych studiów, tytułów i kreatywnej myśli! Wydaje mi się, iż osoby, które myślą w ten sposób nie zdają sobie sprawy ile czasu poświęca projektant na koncepcję i wprowadzenie jej w życie u klienta, z którym mają stały kontakt, z którym rozmawiają, z którym omawiają kolejne rozwiązania i którym nie wciskają byle czego (chociaż i tacy się zdarzają, ale w każdym zawodzie są lepsi i gorsi). Projektant (dobry i zaangażowany) żyje tymi projektami, myśli o nich całymi dniami, żeby potencjalnemu klientowi dogodzić w najlepszy dla niego sposób, żeby żyło mu się lepiej i żeby każdy gość jego domu był również zaskoczony wnętrzem. Co do zarobków projektanta - powiem tak - Byle przeciętny piłkarz SLABEJ polskiej Ekstraklasy piłki nożnej zarabia miesięcznie 30.000zł. Chyba nie wymaga to komentarza...

Pozdrawiam i polecam korzystać z pomocy projektanta.
Mateusz Płóciennik
Mateusz Płóciennik

Postautor: Tomasz Jęch » 21 gru 2009 13:02

Zgadzam sie z Panem Mateuszu, wiem że projektanci ci profesjonalni wkładają w projekty całe serce i należy im się godziwe wynagrodzenie i myślę, że ci najlepsi i najzdolniejsi takie właśnie otrzymują, a co do zarobków naszych kopaczy to chiałbym pozostawic to bez komentarza, tak jakoś o jedno zero za dużo zarabiają w porównaniu z ich kompetencjami
Awatar użytkownika
Tomasz Jęch

Postautor: słoneczko » 24 maja 2010 10:52

Oj ja nie jestem zdania, że wynajęcie projektanta, czy dekoratora wnętrz jest przesadą. Bo nie każdy ma talent do tego, żeby ładnie urządzić mieszkanie, a każdy chciałaby mieszkać w pięknych mieszkaniach.
Poza tym zgodzę się z tym, że projektanci wkładają dużo serca w to, żeby nam urządzić piękne wnętrza.
Tylko owszem trzeba wybrać możliwie najlepszą i najtańszą firmę. Ja np bardzo lubię projekty, które wykonuje warszawska firma n-design. Nie tylko wnętrza są piękne, ale też koszty projektu zawsze dostosowane są do budżetu klienta.
słoneczko

Postautor: playa » 24 maja 2010 13:40

Wybaczcie ale nie każdy rodzi się z jakimś zmysłem estetycznym i umiejętnościami dekoratorskimi. Podejrzewam, że większość z nas ma jakiś zamysł i wie mniej więcej jak chciałby żeby wyglądało jego mieszkanie, ale nie każdy potrafi to wykonać i dobrać odpowiednie meble i dodatki. Projektanci wnętrz są właśnie świetnym rozwiązaniem dla takich osób. A ceny za takie usługi są przeróżne. Zazwyczaj firmy projektujące wnętrza dostosowują ceny do indwidualnego klienta i są one zależne od tego, co ma wchodzić w zakres wykonywanych przez nie usług. Z tego co się orientuję, w firmie n-design koszt taki wychodzi mniej więcej 150 zł za metr kwadratowy.
playa

Postautor: kasinka » 24 maja 2010 21:06

ciężko odpowiedzieć na takie pytanie bo to głównie zależy od projektu który muszą wykonać na co się decydujesz itp. Zobacz sobie n-design jest to firma która zajmuje się dekorowaniem wnętrz są bardzo pozytywnie nastawieni do klienta wysłuchają podpowiedzą przedstawiają swoją propozycje robią kosztorys i wtedy wszystko wiadomo za co się płaci bez żadnych manipulacji.
kasinka

Postautor: fabryka_przestrzeni » 22 wrz 2010 20:31

METAMORFOZA TWOJEGO WNĘTRZA
Odmień z nami swoje wnętrze.
Warsztaty aranżacji wnętrz
W programie:
• Obowiązujące trendy w aranżacji wnętrz
• Podstawy inwentaryzacji architektonicznej
• Funkcjonalna aranżacja wnętrza
• Kolorystyka i detale
Nie musisz świetnie rysować ani znać skomplikowanych programów projektowych, aby stworzyć niepowtarzalny projekt wnętrza Twojego pomieszczenia.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty projektowania wnętrz, gdzie pod okiem profesjonalistów: architektów i artystów, będziesz mógł zmienić swoje pomieszczenie tworząc świeże i niepowtarzalne wnętrze. Jeżeli budujesz swój wymarzony dom i potrzebujesz pomocy lub planujesz remont, a może po prostu chcesz coś zmienić w swoim najbliższym otoczeniu zapraszamy do nas! W miłej atmosferze postaramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojego wnętrza.
Każdy uczestnik warsztatów otrzyma na koniec stworzony przez siebie projekt w wersji papierowej i elektroniczne, wraz z wizualizacją.
Warsztaty obejmują cykl 5 spotkań po 1,5h
Koszt jednego spotkania: 50 zł
Max. liczba osób w grupie: 6

http://www.szkolapoznan.pl/2.html
fabryka_przestrzeni

Postautor: Makowa Panienka » 12 gru 2011 14:14

Ceny zależą przede wszystkim od miasta ale i od wielkości projektowanego wnętrza oraz renomy studia. Im większe miasto tym drożej ale im większe wnętrze tym taniej za m2. Np średnia cena aranżacji takiego samego mieszkania w Szczecinie i w warszawie może się się różnić o 2-3 tysiące na niekorzyść mieszkańca Warszawy. Natomiast jeśli chodzi o cenę za m2 to kwota będzie wyższa przy np pojedynczym pomieszczeniu - np łazienka niż przy całym mieszkaniu 90 m2.

Jeśli ktoś chciałby namiary na taniego i dobrego projektanta wnętrz to zapraszam do kontaktu na priv.
Makowa Panienka

Postautor: sylwiaszukalska » 19 kwie 2012 13:40

Zapraszam do kontaktu sszukalska@gmail.com
ceny od 80zł/metr projektu
pozdrawiam
Sylwia
sylwiaszukalska

Postautor: Kasiamama » 04 cze 2012 11:53

Do dekorowania domu czy mieszkania nie wzięłabym dekoratora, ale restauracji czy tego typu miejsca już tak :)
Kasiamama

Postautor: majkelo8 » 11 lut 2013 23:38

Jakby ktoś szukał porządnego i taniego dekoratora wnętrz w okolicach Poznania to polecam zgłosić się do Marii Jachalskiej (www.jachalska.com) Ja byłem bardzo mile zaskoczony odbierając mieszkanie po wakacjach. Naprawdę pełen szacunek dla Pani Marii za pracę i wysiłek jaki włożyła w moje mieszkanie!
majkelo8

Postautor: pomalowana » 22 lut 2013 09:28

Kasiamama pisze:Do dekorowania domu czy mieszkania nie wzięłabym dekoratora, ale restauracji czy tego typu miejsca już tak :)

W zupełności się z Tobą zgadzam. o ile sama sobie poradziłam z urządzeniem mojego domu (choć muszę przyznać, że kosztowało mnie to dużo czasu, wysiłku i pieniędzy - bo na pewno przepłaciłam za kilka szczegółów), to, już nauczona doświadczeniem, kiedy otwieraliśmy z mężem kawiarnię, jej urządzenie zleciłam profesjonaliście. takie wnętrze to już powinno być maksymalnie funkcjonalne, no i miałam nadzieję, że uda mi się zaoszczędzić. i na pewno się udało. pani Rossowska spełniła wszystkie moje oczekiwania, także te finansowe. nie było mowy o jakiejś standardowej wycenie, także wolę nie podawać tu konkretnej kwoty. wydaje mi się, że zależy ona od zbyt wielu czynników. tym bardziej, że dla pani Rossowskiej nie było problemem przyjechanie do Łodzi, skąd jestem, z dosyć daleka, bo aż z Przemyśla. może trochę niepotrzebnie się na nią uparłam... (ale sami powiedzcie, czy to nie wygląda kusząco http://rossowska.com/foliocategory/wnetrza-komercyjne/ ???), ale ostatecznie jestem bardzo zadowolona.
pomalowana

Postautor: hld » 05 lip 2013 09:30

Już nie tylko najzamożniejsi mogą pozwolić sobie na idealnie skrojone nowoczesne wnętrza, a skorzystanie z usług architekta wnętrz staje się wręcz obowiązkiem panującym w kręgach młodych inwestorów. Za niewielki ułamek 1-3% kosztów inwestycji wykonaliśmy poniższe projekty. Zapraszamy otwartych na nową jakość wnętrz. http://www.hld.com.pl.

Obrazek
hld

Postautor: polinka » 10 cze 2014 06:16

Trudno powiedzieć ile kosztuje dekorator, stawki są bardzo różne, więc najlepiej spytać już w konkretnej firmie. Ktoś napisał, że to przesada zatrudniać dekoratora, a ja myślę, że nie jest tak, owszem zgodzę się z tym, że dom ma być nasz, że wystrój ma być odzwierciedleniem nas samych, ale czasem jest tak że mamy pomysły na wystrój, ale nie wiemy jak je zrealizować, a jednak architekt zna się na rzeczy, może podpowiedzieć wiele rzeczy, pomóc stworzyć piękne wnętrza. Wystarczy zobaczyć kilka fotek na stronach architektów, by przekonać się o tym, że to ludzie z wielką wyobraźnią i wiedzą, ciekawe prezentacje wnętrz są np. na stronie http://www.pikstudio.pl choć oczywiście takich stron jest więcej, trzeba tylko poszukać dobrego fachowca i chyba najlepiej mieć już sprecyzowane oczekiwania
polinka

Postautor: michez00 » 09 gru 2014 20:42

Dekorator wnętrz kosztuje różnie, ale można też taniej. Mi projekt wykonywała pani http://kaminskadorota.pl, a potem realizacją już sam się zająłem i poszło. Fajny efekt :)
michez00

Postautor: michez00 » 09 gru 2014 20:43

Dekorator wnętrz kosztuje różnie, ale można też taniej. Mi projekt wykonywała pani http://kaminskadorota.pl, a potem realizacją już sam się zająłem i poszło. Fajny efekt :)
michez00

Następna

Wróć do Projektanci i architekci wnętrz