kolor ścian i tapeta

Moderator: Paulina

kolor ścian i tapeta

Postautor: dRL » 05 gru 2011 18:19

Witam, chciałbym się poradzić.. sam remontowałem pokój w którym zamieszkam z moją narzeczoną.. kupiliśmy farbę z Beckersa "vivlid pink" i co dalej? Chciałbym na ścianie, gdzie będzie łóżko położyć tapetę- może coś z popieli? Reszta ścian w vivlid pink i bieli.. jak się do tego zabrać? Może macie jakieś inne pomysły? W pokoju będzie biurko, łóżko, ława, komoda stolik rtv i vitryna wąska. Meble w kolorze przeważającym - venge.Pokój 4,5x4,5. Drzwi i okno na przeciwległych ścianach.
dRL
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2011 18:13

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: Paulina » 02 paź 2012 02:30

Może jakieś zdjęcia? :)
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: beataka » 29 sty 2013 14:22

Zdecydowanie odcienie szarości lub lekka sepia.

http://bluecanvas.pl/24-fototapety-do-sypialni
Ostatnio zmieniony 20 cze 2014 22:03 przez beataka, łącznie zmieniany 1 raz
beataka
 
Posty: 27
Rejestracja: 16 sty 2013 14:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: samsonka » 07 lut 2013 10:56

Szarości lub bardzo chłodny beż!
samsonka
 
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2012 12:29

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: Paulina » 18 lis 2013 19:55

Obrazek

Tutaj całkiem udany pomysł na aranżacje tego koloru. Postawiłabym na naturalne, spokojne barwy jako dopełnienie ścian w kolorze fuksji.
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: wawa111 » 18 cze 2014 11:58

A może tak fototapeta z mostem? Taka w odcieniach szarości zobacz tutaj przykłady http://alarte.pl/fototapety_miasta_i_budowle/mosty.html ja mam coś takiego w salonie wygląda świetnie mogę Ci wysłać foty jak chcesz :)
wawa111
 
Posty: 32
Rejestracja: 28 kwie 2014 12:05

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: Ania_qozak » 24 paź 2014 10:52

Zależy jaki salon, jakie oświetlenie, gdzie wychodzą okna. Czy jasny, czy ciemny... zależy od mebli...od klimatu jaki chcesz osiągnąć. Ogólnie od wieeelu czynników. Ja mam na przykład duży salon (25m) i ściany są koloru ciepłego beżu. Na jednej ze ścian mam grafitową tapetę. Do tego podłoga z ciemnego drewna:)
Ania_qozak
 
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2014 10:45

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: Elwi » 19 lis 2014 10:52

Z racji że meble masz ciemne, wybrałabym jasny beż. Dzięki temu pokój nie będzie mroczny. Możesz też wybrać jakąś jasną fototapetę- ostatnio są bardzo modne.
Elwi
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2014 14:16

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: Daniol » 29 gru 2014 21:18

Tapety to już chyba teraz mało kto klei ;p Teraz głównie stosuje się fototapety, są bardzo dobrym rozwiązaniem - wg mnie. TO już nie ta tandeta co kiedyś. Teraz są tak łądne wzory i o wiele lepsza jakość! Rozwiązań jest wiele. My do kuchni zamówiliśmy druk na szkle, coś w tym stylu - http://produkcjafototapet.pl/druk_na_szkle.html i jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu!
Daniol
 
Posty: 94
Rejestracja: 15 sty 2014 13:47
Lokalizacja: Racibórz

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: karolla » 12 sty 2015 12:20

mam podobny pink w swoim salonie - bardzo mi się ten kolor spodobał i długo myślałam jaki drugi do niego dobrać. Dodatkowym problemem był obraz, który już posiadałam i bardzo chciałam powiesić (odcienie brązów, beżów i dużo żółtego ;)), oraz żółte rolety, których wtedy zmienić nie mogłam, gdyż nie było to jeszcze moje mieszkanie :( nijak mi to się miało do tego amarantu, a o odcieniu żółci na ścianie nie chciałam słyszeć :/ w końcu postanowiłam na słoneczną savanne (czy jakoś tak - w każdym razie jaśniutki beżyk) ze śnieżki i ku mojej radości wszystko się udało - kolory do siebie pasują świetnie, co najważniejsze obraz też pasuje, a rolety (które nie pasowały :P) stonowałam dosyć grubymi i mało przeźroczystymi firankami w kolorze ecru przez które rolety tracą swój okropny kolor :)
karolla
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2015 09:31

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: mazur » 14 sty 2015 13:09

Ja również jakbym miała wybierać to postawiłabym na oryginalną fototapetę. W sieci jest taki wybór przeróżnych propozycji,że naprawdę nie jest problemem dobranie czegoś fajnego dla siebie :)
Zerknijcie sobie na inspiracje w PIXERS:
http://pixers.pl/fototapety?utm_source= ... mpaign=B24
Mają tam obecnie w jednej z zakładek przygotowane propozycje wystroju z fototapetą . Tradycyjne i nowoczesne. Jakiś czas temu trochę się zainspirowałam i sprawiłam sobie fototapetę do sypialni, umieściłam ją za węzgłowiem łózka, konkretnie taką jak na zdjęciu poniżej.Wygląda to świetnie !
Obrazek
Awatar użytkownika
mazur
 
Posty: 76
Rejestracja: 06 mar 2014 07:04

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: Zosia » 28 sty 2015 15:55

Jak nie przepadam za fototapetami, tak ta aranżacja wygląda całkiem spoko ;).
Zosia
 
Posty: 21
Rejestracja: 09 lis 2014 12:11

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: Paulina » 09 lut 2015 16:03

A ja zrezygnowałabym z tej fototapety. Myślę, że bez niej całość wyglądałaby lepiej.
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: cebul-1987 » 08 kwie 2015 02:32

Mi też już fototapety "zbrzydły", choć sam nigdy nie kładłem ich w mieszkaniu. Za to mój brat ma, ale moim zdaniem, trochę niemodne się to już zrobiło. Teraz na topie są ponoć szablony malarskie, można super wzory stworzyć z ich pomocą, imitujące tapety albo będące jedynie ciekawym akcentem na ścianie. Sporo takich ciekawych szablonów można znaleźć np. tutaj: http://stencils.pl/
Mi wpadły w oko te w marokańskim stylu, choć - moim zdaniem - są naprawdę uniwersalne i pasują do wnętrz urządzonych na różny sposób.
cebul-1987
 
Posty: 23
Rejestracja: 28 sty 2014 13:33

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: anetaK » 08 kwie 2015 11:50

Może fototapeta z waszym zdjęciem?
Awatar użytkownika
anetaK
 
Posty: 52
Rejestracja: 18 mar 2015 11:32

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: Ekspert WMB » 14 kwie 2015 13:24

Zamiast tapety można zastosować styropianową sztukaterię wewnętrzną. Listwy ścienne, panele dekoracyjne 3D czy innego rodzaju elementy sztukaterii, są dostępne w różnych kształtach, wkomponują się w każdy styl wnętrza. Listwy ścienne można wykorzystać do obramowań obrazów, luster, wydzielenia przestrzeni na ścianie na różne dekoracje. Panele dekoracyjne posiadają różnorodną rzeźbę dzięki czemu ściana nabierze nietuzinkowego efektu wizualnego. Można je malować na ulubione kolory. Styropianowa bądź wykonana z pianki poliuretanowej jest trwała, lekka i łatwa w montażu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
WMB - nowa jakość dekoracji
www.wmb.pl
Ekspert WMB
 
Posty: 34
Rejestracja: 26 mar 2015 13:57

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: Zosia » 23 kwie 2015 16:20

Co za cudowne aranżacje! Obecnie jestem na etapie poszukiwania firanek do salonu - pokój jest utrzymany w brązach i bezach, wiec chciałabym to jakoś przełamać, ale jednocześnie nie pójść w kicz. Znalazłam taki poradnik: http://homebook.pl/ideabooki/7572_zaslony-i-firany-do-salonu-jak-wybrac-odpowiednia-aranzacje-okna , ale nie wiem nadal w jaką iść kolorystykę.
Zosia
 
Posty: 21
Rejestracja: 09 lis 2014 12:11

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: inxrt » 23 kwie 2015 16:44

No to masz niezły problem. Jak na moje wyobrażenie dobrze pasowała czerwień.
inxrt
 
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2015 16:42
Lokalizacja: Sopot

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: Daniol » 19 maja 2015 09:33

Ja też bym polecała czerń! Może i być to taka tapeta dekoracyjna lub foto tapeta z delikatnym motywem!
Tutaj masz takie specjalne kleje naturalne do tapet- http://www.sigma-house.pl/kleje-do-tapet/
Daniol
 
Posty: 94
Rejestracja: 15 sty 2014 13:47
Lokalizacja: Racibórz

Re: kolor ścian i tapeta

Postautor: Ekspert_Dekoral » 26 maja 2015 13:53

Intensywny odcień różu jakim jest vivid pink najlepiej będzie komponował się z jasną, delikatną barwą. Takim zabiegiem zdynamizujesz przestrzeń i nadasz jej charakteru. Nie będzie przytłaczająco i ponuro. ;) W tym przypadku idealnie sprawdzi się biel, delikatna szarość czy zgaszony beż. Przygotowałam kilka kolorystycznych kompozycji, utrzymanej w podobnej tonacji: pocałunek gejszy oraz natchnienie/ jedwabny popiel/ naturalna bawełna/ zmysłowa perła/ pachnąca orchidea. Więcej kolorów znajdziesz na www.dekoral.pl ;) Pozdrawiam!
Ekspert_Dekoral
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2015 16:53

Następna

Wróć do Pokój Dzienny

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu