Farba zostawia na ścianie grudki - POMOCY!

Moderator: Paulina

Farba zostawia na ścianie grudki - POMOCY!

Postautor: kawa_z_mlekiem » 15 mar 2016 20:38

jestem w trakcie malowania kuchni. Ściany zostały przygotowane pod malowanie przez profesjonalistów, jest gładź, są zagruntowane. Podczas nakładania farby z wałka na ścianę pojawia się problem w postaci nieestetycznych grudek. Pojawiają się one na początku, później im mniej farby na wałku, tym problem znika.

Maluję farbą lateksową Beckers kitchen & bathroom przy pomocy dwóch wałków -jeden welurowy (bardziej do lakierów niż farb, wiem), drugi sznurkowy o długości włosia ok 12 mm. Problem pojawia się w obydwu przypadkach. Najpierw nakładam z kuwety farbę na wałek, później odrolowuję nadmiar farby na kratce w kuwecie zabezpieczonej folią, no i nakładam na ścianę. Szlag mnie trafia, bo wystarczą dwa pierwsze ruchy i już powstają te dziwne grudki, jakby z lekko zaschniętej farby.

Proszę o pomoc ekspertów, a może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać? W grę wchodzi także kupno nowego wałka, także byłabym wdzięczna za sugestie.
Awatar użytkownika
kawa_z_mlekiem
 
Posty: 30
Rejestracja: 12 lut 2012 16:22

Re: Farba zostawia na ścianie grudki - POMOCY!

Postautor: jamnik » 30 mar 2016 21:08

Trudno mi stwierdzić przyczynę takiego malowania. Ja malowałem Magnatem i nie miałem podobnych problemów. Możliwe, że farba została źle wymieszana przed malowaniem. Profesjonaliści używają w tym celu nawet specjalnych elektronarzędzi. Ja mając to na uwadze bardzo długo, i nie ukrywam z pewnym wysiłkiem, mieszałem farbę ręcznie. Ale później malowało się super.
jamnik
 
Posty: 29
Rejestracja: 30 mar 2016 20:45


Wróć do Ściany

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu