czerwone ściany w salonie

Moderator: Paulina

czerwone ściany w salonie

Postautor: barlinka » 28 paź 2009 12:31

Ostatnio często spotykam się z czerwonymi ścianami w salonach. Zastanawiam się czy to moda, bo po godzinie w takim pomieszczeniu dostawałam nerwicy. Czerwień jest ok, ale jak ją zastosować w pomieszczeniu, żeby nie była tak męcząca?
barlinka
 
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2009 12:26

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: tagalog » 29 paź 2009 10:55

Kocham czerwień, ale w dodatkach. Miałam kiedyś w sypialni zasłony jako dzieciak i, uwierzcie, to było prawdziwe ADHD :lol: . Wszystko zależy od odcienia, bo co innego bordo, co innego koral, np. na jednej ścianie, a co innego krwista całość. Można zdecydowac się na drobne elementy, np. malunek czy naklejki na sciany. To nada pomieszczeniu charakteru.
Awatar użytkownika
tagalog
 
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2009 15:50
Lokalizacja: Gdynia

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: lemur39 » 29 paź 2009 11:03

Jeśli od samych zasłon można mieć ADHD to zaczynam rozumiec mojego brata, który cały salon ma w intensywnej czerwieni i ostatnio zaczął wykazywać schizofrenię paranoidalną :) . Już myślałem że mu odbiło, a teraz wszystko jasne. Zgadzam sie że najbezbiezczniejsze są dodatki, ale pokusiłbym się o pomoalowanie jednej śiciany na czerwono, ale tak, żeby inne ściany stanowiły przeciwwagę.
lemur39
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2009 13:10

subtelna czerwień w salonie

Postautor: Mimozza » 30 paź 2009 12:18

Podobno czerwień dodaje pokojowi energii, tak więc nie ma się co krępować można trzasnąc sobie na ściankę czerwony kolorek jak na załączonym zdjęciu. Osobiście nie wytrzymałbym tego dłużej nież przez 5 minut, po czym wyskoczyłbym przez okno :lol:
Załączniki
czerwien1.jpg
Awatar użytkownika
Mimozza
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2009 12:03

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: serwetka » 02 lis 2009 18:48

a mi się podoba! lubię mocne i zdecydowane kolory w pomieszczeniach! Moim zdaniem warto poeksperymentować nie nie ma co się bać. Ja na przykład we wnętrzach tego typu: http://zdecydowanekolory.notlong.com czuję się bardzo dobrze i tak sobie myślę, że trzeba stworzyć jakieś anty pastelowe lobby ;) ktoś za ?
serwetka
 
Posty: 61
Rejestracja: 19 paź 2009 15:47

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: Mimozza » 03 lis 2009 09:02

No ok, sama bym nawet się zapisała do takiego antypastelowego lobby, ale w kwestii czerwieni należałoby coś wyjaśnić. Owszem ściany na podanym przez ciebie linku są zdecydowane, ale jest to taka czerwień trochę wpadająca w pomarańcz, a nie czerwień jak z zarżniętego dzika :) Taka pomarańczowa czerwień jest owszem ciepła i stymulująca, ale krwista czerwięń przyprawia mnie o szaleństwo. Pozdrawiam, a o tym lobby pomyślimy
Awatar użytkownika
Mimozza
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2009 12:03

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: deborah83 » 11 lis 2009 08:45

Taka ostra czerwień jak na zdjęciu też jest jak dla mnie zbyt silna. Ale ogólnie jestem zwolenniczką zdecydowanych kolorów na ścianach. Zdecydowanie mniej męczące są, kiedy połączy się je z innymi, delikatniejszymi odcieniami albo np. tymi naklejkami na ściany.
Awatar użytkownika
deborah83
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2009 23:44

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: Gosia » 11 lut 2011 10:45

ja nie pomalowałabym ścian na czerwono, raczej dała jakiś nawet większy dodatek jak np. fronty zabudowy- szafy, fajnie ożywia wnętrze, ale nie dominuje w pomieszczeniu:
http://www.blog.iszafy.pl/2011/01/stref ... uxus-line/
Załączniki
luxus-line-szafa.jpg
Awatar użytkownika
Gosia
 
Posty: 62
Rejestracja: 27 lis 2010 14:05

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: gabi24 » 17 lut 2011 15:43

na dłuższy okres to może być mocno drażniące i podnoszące naszą nerwowość - a tego w dzisiejszych czasach mamy chyba wystarczająco :) ale dodatki w kolorze czerwonym bardzo chętnie - mam jeden obraz w tych kolorach i poduszki do beżowej kanapy. Ale ścian nie odważyłabym sie pomalować, jestem wielbicielką białych ścian :)
gabi24
 
Posty: 12
Rejestracja: 17 lut 2011 11:17

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: Tilti » 25 lut 2011 14:19

Bardzo dobre jest zestawienie czerwieni z przełamaniem w postaci czerni, szarości. Ważne, aby podłoga była w jasnym odcieniu (drewniana, rzecz jasna).
Tilti
 
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2011 09:24

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: jagus88 » 31 mar 2011 12:55

Fajnie wyglądają ale wszystkich nie chciałabym mieć pomalowanych. Ciekawie mogłoby wyglądać połączenie 3 ścian w kolorze szarym i jedna ściana w panelach dekoracyjnych pomalowanych na kolor czerwony.
jagus88
 
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2011 10:00

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: twitter » 15 lis 2011 08:26

Ja proponuję zlamać czerwień jakimiś beżami na oknach. Pięknie by wyglądały rolety rzymskie w kolorze ecru bądź delikatnego beżu. Polecam realizacje firmy słoneczne markizy spod Poznania. Rolety rzymskie byłyby dodatkowo efektowną ozdobą okna a stonowany kolor rozładowałby wnętrze.
Pozdrawiam :)
twitter
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2011 08:20

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: bettyboop » 25 lis 2011 16:45

Na pewno źle to wygląda, jeżeli wszystkie cztery ściany są czerwone, dobrze jest chociaż jedną ze ścian pomalować na jakiś jaśniejszy kolor. Nie wiem, czy akurat beż by tutaj pasował, ale wydaje mi się, że z bielą na pewno bardzo fajnie by się to wszystko komponowało.
bettyboop
 
Posty: 59
Rejestracja: 28 kwie 2010 15:26

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: LozkaWodne » 25 lip 2012 11:59

Bardzo podobają mi się czerwone pokoje. Jednak salonu w tym kolorze bym nie urządziła. Myślę nad sypialnią w czerwieni. Tak zaciemnić ten pokój, aby nawet w dzień móc spokojnie tam wypocząć.
LozkaWodne
 
Posty: 41
Rejestracja: 22 sty 2012 19:22

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: BasterMeble » 07 sie 2012 08:31

gdy mieszkałam jeszcze na stancji, pomalowała kiedyś starą, brudną tapetę właśnie na czerwony kolor. Efekt był bardzo fajny i pokój fajnie wyglądał i nie miał jakiegoś negatywnego wpływu na moje samopoczucie. zawsze można pomalować tylko jedną ścianę.
www.baster.pl - meble Black Red White.
Awatar użytkownika
BasterMeble
 
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2012 19:37

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: Paulina » 01 mar 2013 00:22

Kiedyś w moim folderze z inspiracjami miałam zdjęcie salonu z białymi ścianami i wnęką pomalowaną na kolor czerwony. Ściana w tym kolorze była tłem dla powieszonych na niej czarno - białych zdjęć w białych ramkach. Efekt był naprawdę super, bo nie męczył oczu, a czerwona ściana nie była widoczna z każdej strony, bo pod pewnym kątem była niewidoczna za sprawą białych wystających ścian. W każdym razie, gdy znajdę fotkę, to na pewno wrzucę. :)
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: mela » 23 paź 2014 10:57

Byłam kiedyś u znajomych którzy mieli salon na czerwono pomalowany i wyglądało ekstra. Czerwony kolor ścian bardzo pasuje do starych lub stylizowanych mebli.
mela
 
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2014 12:14

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: Ekspert WMB » 10 cze 2015 09:28

Czerwony kolor na pewno jest oryginalny, jednak warto dopasować resztę aranżacji w podobnej kolorystyce :) Faktycznie lepiej zrobić go na jednej ścianie a resztę pomalować na kolor neutralny. Można nadać również ciekawej struktury, którą uzyskamy dzięki panelom dekoracyjnym 3D. Aby trochę stonować ścianę można właśnie powiesić obrazy w wydzielonej przestrzeni, którą zrobimy za pomocą listew ściennych :) Elementy sztukaterii można dodatkowo oświetlić co stworzy jeszcze lepszy efekt wizualny :)
Obrazek
Obrazek
WMB - nowa jakość dekoracji
www.wmb.pl
Ekspert WMB
 
Posty: 34
Rejestracja: 26 mar 2015 13:57

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: weronkowa » 14 paź 2015 22:39

w kuchni mam czerwone ściany ale z wstawkami komiksowej tapety, no ale salonu jako tako czerwonego nie polecam. Dobrze piszecie- drażni bardzo. to ma byś spokojne miejsce
weronkowa
 
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2015 22:32

Re: czerwone ściany w salonie

Postautor: marynioja1 » 07 lis 2015 19:34

Ciekawe wykończenia salonu widziałem Tubądzin. Połączenie drewna i drewna. Połączenie, które mnie nie tylko zdziwiło, ale i zachwyciło. Bardzo bym chciał mieć tak zrobiony salon. Rzuciłem okiem też na inne propozycje np ściany w jesiennej mozaice. Warto zapoznać się z tymi kolekcjami. Każdy znajdzie tu ciekawe rozwiązania.
marynioja1
 
Posty: 25
Rejestracja: 16 sie 2015 07:34

Następna

Wróć do Pokój Dzienny

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu