Ściany w przedpokoju

Moderator: Paulina

Ściany w przedpokoju

Postautor: DagaS » 22 paź 2009 11:57

Zastanawiam się nad pomalowaniem ścian w przedpokoju na jakis zdecydowany, jaskrawy kolor (np. czerwony), Na ile kolor w hallu musi współgrać z kolorami w innych pomieszczeniach? W salonie np. dominują u mnie pastele. Lubie zdecydowane barwy, ale wiem że nie nadaja się do pomieszczeń w których długo przebywamy, także chciałam poszaleć w halu
Awatar użytkownika
DagaS
 
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2009 11:54

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: Malarz43 » 25 paź 2009 10:11

I znowu ciekawe pytanie. To tak jakbyś prosiła lekarza o diagnozę przez telefon, żaden lekarz się tego nie podejmie, podobnie jak żaden szanujący się aranżator, nie udzieli Ci rady na podstawie takich danych (a raczej ich braku). Kolor pomieszczenia powinien byc uwarunkowany jego wielkością oraz wystrojem. Sugeruję żebyś zrobiła fotografię i zamieściła na forum, może wtedy ktoś pokusi się o sensowy post, chyba że chcesz się zdac na amatorów, którzy zawsze maja opinię na każdy temat.
pozdrawiam
Malarz43
 
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2009 10:07

hulaj dusza:)

Postautor: Bonita » 28 paź 2009 13:38

Jeśli chodzi o ściany w przedpokoju to hullaj dusza piekła nie ma :D , jeśłi podoba ci sie jakis kolor, nawet niesłychanie intensywny to śmiało, w hallu możesz zaszalec, musisz tylko zadbac o odpowiednie neutralne oswietlenie
Bonita
 
Posty: 5
Rejestracja: 20 paź 2009 09:48

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: deborah83 » 11 lis 2009 08:49

Moim zdaniem mocniejszy kolor w hallu doda chcrakteru. Choć rzeczywiście to, czy będzie pasował, zależy od wielu czynników. My np. mamy dość mały i wąski przedpokój, wejście do pokojów jest - nie wiem jak to określić - bardzo połączone z przedpokojem. W sensie takim, ze nie ma się wrażenia przestrzeni. W takim układzie chyba by się mocny kolor w hallu nie sprawdził. Ale jeśli masz odrobinę większy przedpokój, to chyba warto zaszaleć. :)
Awatar użytkownika
deborah83
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2009 23:44

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: majka_87 » 31 paź 2010 22:06

Czytam komentarze wcześniejsze.. no i tak z jednej strony zgadzam się - hall jest takim miejscem, gdzie rzeczywiście można poszaleć. Ba! Jest to wizytówka mieszkania, więc warto czasem pokusić się o ekstrawagancje czy jakieś nietypowe rozwiązania. Ale z drugiej strony - trzeba uważać, by nie przesadzić.

Nie wiem, jak wygląda Twoje mieszkanie i sam hall, ale podejrzewam, że nie odbiega znacznie od większości przedpokoi. Zatem - nie jest zbyt duży i zbyt jasny... a to już rodzi problemy, bo jeśli zastosujesz zbyt intensywne kolory, wejście będzie przytłaczające. Także eksperymenty tak, ale musisz dokładnie przemyśleć, na ile możesz sobie pozwolić i gdzie postawić granicę.

Pytasz, czy przedpokój powinien współgrać z pozostałą częścią mieszkania. Moim zdaniem - zdecydowanie TAK. Jak sama nazwa wskazuje, jest to przed-pokój, czyli przedsmak, początek, zaproszenie do zobaczenia głównej części mieszkania. Tak więc powinien być urządzony w podobnym stylu, przy czym powinien sugerować, że dalej będzie tylko lepiej. Gdy zrobisz ostry, nowoczesny hall, a potem po nim goscie wkroczą do pastelowego, delikatnego salonu, mogą mimo woli być nieco rozczarowani i zaskoczeni. Ale to Twoja decyzja.

Przeczytaj sobie teksty dotyczące zasad urządzania przedpokoi. Śle dwa pomocne linki:

http://www.koloriwnetrze.pl/artykuly/ac ... okoju.html

http://mieszkaniadlasingli.pl/mieszkani ... przedpokoj

Powodzenia i pozdrawiam! :)
majka_87
 
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2010 15:11

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: cometa » 25 lis 2010 11:21

Moim zdaniem to bardzo fajny pomysł z tym czerwonym kolorem. Przedpokój jest kolejnym pomieszczeniem w domu, kolorystyczni nie musi współgrać z innymi pokojami, dobrze byłoby jedynie żeby styl się wszędzie zgadzał. A taki czerwony kolor moim zdaniem będzie bardzo fajnie i oryginalnie wyglądał.
cometa
 
Posty: 35
Rejestracja: 25 lis 2010 09:43

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: Manuela30 » 17 mar 2013 09:04

A ja wolę stonowane kolory ścian w przedpokojach i tylko żywsze klosze np przedpokojowej lampy.
W razie czego jak się oświetlenie odwidzi to łatwiej je wymienić, niż przemalowywać całą ścianę (mozolna robota).
Teraz szukam jakiejś kolorowej lampy do przedpokoju w stylu massmi np: http://sklep.enthusiastic.pl/oswietlenie/165-lampa-stojaca-joker-.html albo ew. http://www.tlclampy.pl/produkt.php?prod=3960.

I już jest "żywo" ale bez przesady.
Awatar użytkownika
Manuela30
 
Posty: 142
Rejestracja: 17 lis 2012 10:16

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: julitka » 16 kwie 2014 11:50

Jeśli chodzi o przedpokoje to moge spokojnie polecic firme przedpokoje.pl
julitka
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2014 11:22

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: lola_lu » 16 kwie 2015 11:22

hmmm... wszystko jest do zrobienia, ale wszystko zależy od tego jakie masz mieszkanie. Czasem warto tylko zaszaleć w meblach a reszta niech robi tło :)
lola_lu
 
Posty: 31
Rejestracja: 14 wrz 2014 10:31

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: Ekspert WMB » 01 cze 2015 17:06

W przedpokoju warto zastosować farby, które można łatwo wyczyścić :) Warto pomyśleć nad jakąś nietuzinkową dekoracją ścian. Np panele dekoracyjne 3D w świetny sposób sprawdzą się w holu. Są wytrzymałe, posiadają różnorodne kształty i dodatkowo można je malować :) Innym ciekawym rozwiązaniem mogą być panele ścienne a przestrzeń między nimi a sufitem można zwyczajnie pomalować :) można również zastosować listwy ścienne w połączeniu ze zdjęciami czy obrazami :) Przedpokój stanowi pierwsze wrażenie więc warto zastanowić się nad nietuzinkowymi dekoracjami :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
WMB - nowa jakość dekoracji
www.wmb.pl
Ekspert WMB
 
Posty: 34
Rejestracja: 26 mar 2015 13:57

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: Paulina » 04 cze 2015 17:18

Powiedz jakie kolory masz w innych pokojach. Pastele pasują do intensywnych kolorów, o ile kolory wzajemnie się nie gryzą ( jak np. jasna zieleń i czerwień).
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: MaciejKrzy » 07 mar 2016 09:08

Przedpokój jest trochę wizytówką domu i pomaga wyrobić sobie pierwsze wrażenie. Miej to na uwadze przy malowaniu. Jeśli chcesz żeby Twoje mieszkanie było obierane jako nowoczesne to postaw na wyrazisty kolor - np. jedną ścianę oraz designerskie dodatki. Jeśli chcesz żeby dom sprawiał wrażenie przytulnego to proponuje odcienie pastelowe i nienachalne motywy kwiatowe :)
MaciejKrzy
 
Posty: 21
Rejestracja: 04 maja 2015 15:00

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: gocha31 » 26 maja 2016 15:03

W przedpokoju zastosowaliśmy Travertino - www.e-travertino.com - taki strukturalny trawertyn w płynie, który nakłada się na całe ściany, uzyskując w ten sposób wrażenie płyt trawertynowych. Fajnie to wygląda, kosztuje niewiele i nie się brudzi, jest też łatwe do utrzymania w czystości.
gocha31
 
Posty: 16
Rejestracja: 30 mar 2016 12:43

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: Pokojowa12 » 26 maja 2016 21:09

W przedpokoju przede wszystkim ściany nie mogfą być brudzące, dlatego nie jestem fanką gładzi i malowania przedpokoju. Doskonale nadają się moim zdaniem wszelkiego rodzaju imitacje kamienia czy piaskowca. Stosunkowo nowym pomysłem są też betony dekoracyjne takie jak ten http://www.decomania.pl/pl/p/Zestaw-do-efektu-dekoracyjnego-Giolli-tynk-beton-MR-B4-na-ok.-20-30-m2/49373 mają one ta zalete że się nie brudzą i dają doskonały efekt.
Pokojowa12
 
Posty: 62
Rejestracja: 13 cze 2012 19:06

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: solange » 02 cze 2016 09:55

:mrgreen:
solange
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2016 09:54

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: anasti » 02 cze 2016 12:31

moim zdaniem pastele wszędzie są fajne, nie trzeba robić kontrastów
anasti
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2016 13:10

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: Twój_Architekt » 06 gru 2016 16:36

Warto pomyśleć nie tylko o kolorze ale i formie przestrzennej. Nie ograniczajmy się tutaj np.: do gotowych wzorów paneli 3D. Dzięki firmie LUXUM stworzymy indywidualny wzór, który będzie unikalnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Skoro jest to wystrój na lata warto pomyśleć o czymś naprawdę interesującym. Obrazek
Twój_Architekt
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2016 14:53

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: paullaa » 17 sty 2018 09:32

Według mnie przedpokój powinien być przede wszystkim funkcjonalny.. Miejsce na płaszczy czy buty powinien być.. Dlatego jeśli chodzi o ściany to wybrałam już jasne kolory, a jeśli chodzi o meble to wybrałam gotowy mały zestaw http://www.mebleada.pl/produkt/garderoby/garderoba-ii.html .
paullaa
 
Posty: 48
Rejestracja: 06 gru 2016 15:06

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: habrowa » 17 sty 2018 15:11

Nie wiem czy czerwień to jest dobry kolor w przedpokoju. Nie wiem jak wygląda rozkład Twojego mieszkania, ale jeśli mieszkasz w bloku, to pewnie przedpokój masz bez okna. Taki intensywny kolor sprawi, że wnętrze sranie się strasznie ciężkie i ponure. Nie ryzykowałabym. Ogólnie takie mocne kolory powinny być dobrze przemyślane i zaplanowane z całą resztą. Odpuść lepiej, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest słabo doświetlone. Ja mam też hall bez okien i postawiłam na jasne ściany i jasne meble, dzięki temu atmosfera nie jest przytłaczająca od samego wejścia. A jeśli chodzi o buty to ograniczyłam je tylko do standardowego kompletu przedpokojowego (znalazłam w Abra meble). Nie ma co się zagracać, na co dzień nie używamy przecież wielu kurtek czy butów.
Awatar użytkownika
habrowa
 
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2018 13:58

Re: Ściany w przedpokoju

Postautor: GAlutka » 15 kwie 2018 15:34

nie jest to najlepszy pomysł. Zmniejszysz optycznie, nie bedzie przytulnie i przyjemnie tylko tak krzykliwie...czerwień wzmaga silne emocje, a w domu powinna być aura relaksu. Skoro w innych pomieszczeniach pastele to tu moze delikatna szarosć, albo szarosć betonu...mozna go świetnie wykorzystać na ścianę, i bedzie zdecydowanie ozdobą mieszkania. N atej stronce mozesz poszukać inspiracji, porad co do zastosowania betonu. http://betonnadom.pl/zanim-kupisz/faq/beton-architektoniczny-zastosowanie Naprawdę rewelacja. I odradzam taki kolor...pomaluj sobioe szafę w przedpokoju an czerwono, albo daj czerwony dywanik czy lampę, ale scian nie...ściany jasne...
GAlutka
 
Posty: 28
Rejestracja: 11 sty 2016 15:36

Następna

Wróć do Hall

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu