Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Moderator: Paulina

Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: Bruberry » 05 sty 2010 13:25

Na którą się zdecydować? Które rozwiązanie jest praktyczniejsze? Mądrzejsze?
Awatar użytkownika
Bruberry
 
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2009 15:53

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: Tatiana » 06 sty 2010 04:38

Mnie w ładowanej z boku denerwuje, że ubrania trzeba dobrze upychać, a potem trzymać, żeby zamknąć drzwiczki.
W mieszkaniu mam ładowaną z góry i jestem bardzo zadowolona.
Lubię ładowac i wyjmować z góry, bez schylania i modlitw przed pralką.
Tatiana
 
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2009 09:42

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: Znawca59 » 07 sty 2010 13:54

Za ładowaną od frontu przemawia to, że:
+ można coś na niej postawić
+ łatwiej zabudować
+większy wybór gdy już zdecydujemy się na taką

minusami są rzeczywiście:
- potrzeba więcej miejsca przy wkładaniu i wyjmowaniu prania
- trzeba przed nią "na kolanach"
Znawca59
 
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2009 15:16

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: Anna Dmuchawiec » 12 sty 2010 00:04

Moim zdaniem tylko ładowana od góry.
Po pierwsze zajmuje mniej miejsca. Po drugie bęben jest łożyskowany po obu stronach co zapewnia mniejsze wibracje i powinno zapewnić większą żywotność. I, co bardzo ważne, jak się czegos zapomni to można dołozyć juz w trakcie prania. Wiele razy mi sie to zdarzało, spróbujcie to zrobic w ładowanej od frontu
Anna Dmuchawiec
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2009 13:51

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: tiri-rim » 12 sty 2010 12:35

Pralka ładowana z góry jest zdecydowanie ładniejsza, ale ładowana od przodu praktyczniejsza, wiecej się bowiem w nich mieści...
W domu mam ładowaną od przodu i nie narzekam. Trzeba się tylko schylać, żeby wyjąć i włożyć pranie.
tiri-rim
 
Posty: 31
Rejestracja: 12 sty 2010 12:24

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: słoneczko » 26 lut 2010 12:30

Ja wolę pralki ładowane od frontu nie od góry. Ale to jest moje indywidualne odczucie. No i zgodzę się z tym, że jest ona ładniejsza, ale każdy ma jakieś swoje upodobania Jaką pralkę ma wybrać, ale faktycznie jeśli chce się kupić pralkę to zdecydowanie większy wybór jest wśród pralek ładowanych od frontu. A jeszcze jak jesteśmy przy temacie, to czy możecie napisać jakie znacie sklepy, gdzie można kupić sprzęt AGD?? Im lepiej zaopatrzony i tani tym lepiej.
słoneczko
 
Posty: 74
Rejestracja: 23 lut 2010 13:59

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: tiri-rim » 26 lut 2010 12:57

Ja osobiście preferuje pralki ładowane od góry, ale to dlatego, że moja łazienka jest malutka i sama mam taką w mieszkaniu :)
A jakie sklepy polecam. Nooo.. ja zazwyczaj zamawiam w electro.pl, więc może i tobie przypasuje :)
tiri-rim
 
Posty: 31
Rejestracja: 12 sty 2010 12:24

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: słoneczko » 10 maja 2010 13:21

oj mnie to w zasadzie bez różnicy. Chociaż powiem szczerze, że jakoś się tak składało, że zawsze miałam pralki ładowne od frontu. Chociaż gdybym miała teraz kupować nową pralkę to może zdecydowałabym się na pralkę ładowaną od góry nie wiem taka na przykład http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/agd ... prod=35767 a na jaką pralkę ty się w końcu zdecydowałaś??
słoneczko
 
Posty: 74
Rejestracja: 23 lut 2010 13:59

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: playa » 11 maja 2010 09:29

Pralki ładowane od góry zazwyczaj najlepiej się sprawdzają w małych łazienkach, gdzie nie ma za wiele miejsca na szeroką pralkę ładowaną od przodu. W zasadzie większej różnicy między tymi dwoma pralkami nie ma, poza tym, że nie widać naszych ubrań podczas prania w pralce ładowanej od góry. Sama mam pralkę ładowaną od góry bo niestety moja łazienka zbyt duża nie jest i taka: http://www.fit.pl/dietadlaciebie/dieta_ ... 6,1,0.html pralka jest po prostu wygodniejsza
playa
 
Posty: 9
Rejestracja: 11 maja 2010 09:02

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: kasinka » 15 maja 2010 15:01

moim zdaniem wygodniejsza jest pralka ładowana z boku. Łatwiej wyciąga się pranie i wkłada nie nadwyrężasz sobie kręgosłupa przy wyciąganiu ciężkiego prania ale jest się warto zastanowić bo jeśli masz małą łazienkę to wygodniejsza jest pralka ładowana od góry na stronie magicznaplaneta.pl jest duży wybór i produkty są szczegółowo opisane wymiarami tak że możesz sobie pomierzyć która by Ci najlepiej pasowała.
kasinka
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2010 14:16

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: EdytaMalcarz » 25 sty 2013 14:28

Z góry zdecydowanie:) Zawsze się bałam że woda mi luchnie z pralki na podłoge jak ją otworzę z boku, więc tylko góra wchodzi w grę
EdytaMalcarz
 
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2012 10:04

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: samsonka » 07 lut 2013 11:03

Moim zdaniem nie ma co doradzać, bo to każdorazowo będzie inaczej wyglądać w innym mieszkaniu. Moja babcia ma ładowaną od góry, bo jest już w podeszłym wieku i do takiej nie musi się schylać, a po drugie ma małą łazienkę i pralka ładowana od frontu nie dałaby się otworzyć :P My z kolei mamy ładowaną od frontu, bo mieliśmy już wcześniej przygotowany blat do zabudowy :)
samsonka
 
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2012 12:29

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: Paulina » 10 lut 2013 08:41

Ja wolę pralki ładowane od góry i taką też posiadam. Jak dla mnie ten typ pralki jest wygodniejszy i zazwyczaj mniejszy, poza tym nie trzeba czyścić zacieków i osadu z szybki . Jedynym plusem pralki ładowanej od przodu jest to, że to świetna miejscówa dla kota, haha :)
Awatar użytkownika
Paulina
 
Posty: 163
Rejestracja: 12 mar 2011 22:41

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: samsonka » 11 lut 2013 16:56

Wcale nie jedynym ;P Ale na pewno jednym z wielu ;-)
samsonka
 
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2012 12:29

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: Nina » 13 lut 2013 10:08

Jeżeli dysponujemy małą łazienką, to kompaktowe pralki ładowane od góry będą idealnym rozwiązaniem!
Nina
 
Posty: 39
Rejestracja: 30 sty 2013 21:39

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: Miss M. » 02 mar 2013 23:42

Zależy jak leży:) A poważnie - nie ma zbyt wielkiej różnicy, więc niech zdecyduje przestrzeń. Wiadomo, że nieco trudniej jest wyiągać i wkładać pranie do tych ładowanych z góry, ale dzięki temu nie potrzebują one aż tyle miejsca co tradycyjna pralka. Dla tego też do małej łazienki - ta z góry, do reszty wedle uznania. Chociaż chyba do tych ładowanych z przodu mam więcej sentymentu:D
http://www.madebydesign.pl
Miss M.
 
Posty: 36
Rejestracja: 27 lut 2013 19:37

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: kamyczek » 29 wrz 2015 10:50

Zdecydowanie ładowana od frontu. Owszem potrzebuje przestrzeni , by ją obsłużyć- wyjąć czy załadować pranie. Ale nie blokuje cennego miejsca powyżej. Można nad nią bez obaw umieścić szafkę czy półki, na którym pomieści się wiele rzeczy. Dodatkowo można mieć ją umieszczoną w zabudowie mebli kuchennych.
kamyczek
 
Posty: 100
Rejestracja: 22 wrz 2015 07:32

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: Berta » 07 mar 2016 11:09

Już mam drugi raz pralkę ładowaną z góry i jest wygodniej niż z przodu :)
Berta
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 mar 2016 10:33

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: Berta » 07 mar 2016 11:23

Ładowana z góry :D
Berta
 
Posty: 8
Rejestracja: 07 mar 2016 10:33

Re: Pralka ładowana z góry czy z przodu?

Postautor: bierk » 26 kwie 2016 11:27

My mamy obecnie pralkę łądowaną z góry . Mam bardzo małą łazienkę i gdyby pralka była ładowana tradycyjnie od przodu to by sie w niej nie zmieściła. Trzeba byłoby kombinować ze wstawianiem pralki w kuchni a tego bardzo chcieliśmy uniknąć.

W końcu wybraliśmy pralkę marki Candy. Nie była droga a jest pojemna. Ma wiele programów, również te krótkie. Wczesniej również mieliśmy ich pralkę przez prawie 15 lat i to właśnie skłonił nas do zakupu. Liczę na to,że ta równięż będzie nam przez tyle służyła.
bierk
 
Posty: 55
Rejestracja: 29 sie 2014 07:28

Następna

Wróć do Łazienka

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości



© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu