Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Moderator: Paulina

Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: Bojewska » 11 lis 2014 13:42

Czy do sypialni lepiej kupić meble z jednego kompletu, czy raczej jakąś składankę meblową?
Bojewska
 
Posty: 65
Rejestracja: 25 cze 2014 18:34

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: AguchaK » 12 lis 2014 22:14

Zależy od kompletu, niektóre mogą sprawić że sypialnia stanie się bardzo monotonna albo przytłaczająca, szczególnie jeżeli zdecyduje się na ciemne meble. Ja mam w sypialni meble nie z kompletu i jestem zadowolona, łóżko tapicerowane, szafa przesuwna 2,5 metra i komoda na drobnicę, wyszło bardzo fajnie. generalnie raczej jasno, choć łóżko daje fajny kontrast, szafa jasna sprawia, że w pokoju, choć jest on od północy, jest raczej jasno.
AguchaK
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 mar 2013 15:01

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: Manuela30 » 13 lis 2014 13:10

Też tak myślę,
ale jak już się chce meble z jednego kompletu, np z takich propozycji jak do znalezienia są w http://www.brw.com.pl/sypialnie/?m=5,sypialnia (teraz ma 30 rat 0% do 19 listopada),
to powinno się dobrać do nich jakieś fajne, kontrastowe dodatki i dekoracje, wtedy meble nie będą przytłaczające, ani monotonne jak koleżanka pisze, tylko będą stanowiły fajną spójną całość.
Awatar użytkownika
Manuela30
 
Posty: 142
Rejestracja: 17 lis 2012 10:16

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: wiolettanowak » 14 sty 2015 13:25

Ja mam z jednego kompletu od Jurpolu http://www.jurpol-meble.pl/sypialnie,25.html i nie jest źle, wiadomo że dodatki zawsze dodają do pomieszczenia charakteru :)
wiolettanowak
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2015 13:21

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: tomasbratek » 29 maja 2015 22:51

Sypialnia służy przede wszystkim do spania i moim zdaniem meble są tylko dodatkiem do tego co najważniejsze czyli materaca, jeżeli masz dobry materac to gwarantuje on komfortowy wypoczynek, więc spełnia Twoje oczekiwania, natomiast czy meble są z jednego kompletu czy pozbierane z tego na co trafiliśmy w ostatniej dekadzie w meblowych to ma znacznie mniejsze znaczenie. Zapewnienie wygodnego i zdrowego snu jest priorytetem więc skupmy się na wyborze dobrego materaca, zamiast zastanawiać się czy mebelki będą łanie wyglądać, bo i tak zobaczą je nieliczne osoby, które po wyjściu z sypialni będą się zastanawiać czy dywan który mamy w salonie pasuje do kanapy :) Odnośnie kwestii materaca to ostatnio jestem na etapie materacy lateksowych, jeden kupiłem do łóżeczka syna w http://artbo.pl i muszę przyznać, że to co o nich piszą to prawda.
tomasbratek
 
Posty: 8
Rejestracja: 20 lis 2014 00:05

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: kamyczek » 30 wrz 2015 09:49

Meble dobrane jeden do drugiego sprawiają, że design pomieszczenia wygląda na przemyślany. Chyba, że lubicie bawić się w mieszanie różnych stylów- meble mogą być każdy z innej parafii. No i oczywiście aby zestawienia nie drażniły oczu, bo w takim przypadku pomieszczenie będzie przytłaczać i odstraszać. Ale mimo wszystko warto eksperymentować. Do dzieła.
kamyczek
 
Posty: 100
Rejestracja: 22 wrz 2015 07:32

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: panimaria » 05 lut 2016 12:57

Zawsze mi się wydawało, że meble koniecznie muszą być z jednego kompletu. No i u mnie w każdym pokoju są dopasowane. Ale jak oglądam niekiedy zdjęcia różnych aranżacji to takie meble z różnych kompletów wyglądają dobrze. Czasami nawet lepiej ;)
sferawnetrz.com.pl
panimaria
 
Posty: 37
Rejestracja: 13 cze 2014 13:30

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: Marta_122 » 10 sie 2016 07:59

Mnie jednak najbardziej pasują meble z kompletu na przykład jakaś ładna meblościanka. u siebie wszystkie meble starałam się do siebie zawsze dopasować. U siebie mam taką meblościankę która ma dodatkowo podświetlenie a w sypialni łózko również w komplecie z szafką nocną :) ciekawe komplety znalazłam i kupiłam tu http://www.aaaameble.pl/ :) dodatkowo meble zakupione w komplecie często są po prostu tańsze od kupionych osobno kiedy sie to wszystko zsumuje :) ale zwracaj uwagę nie tylko na wygląd i dopasowanie szczególnie do sypialni tylko stawiaj też na dobrą jakosć :)
Marta_122
 
Posty: 27
Rejestracja: 02 cze 2016 14:27

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: Kondor » 10 sie 2016 09:26

meble z jednego kompletu są lepszy - przynajmniej ja tak uważam. Może dlatego, że dla mnie wszystko musi być perfekcyjnie dopasowane. A posiadając takie właśnie meble z kompletu o wiele łatwiej można uzyskać ten efekt pełnej harmonii
Awatar użytkownika
Kondor
 
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2016 09:23

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: Marta_122 » 15 wrz 2016 06:57

Ja bym wybrała jednak komplet mebli, nie będzie wtedy wpadki tego rodzaju, zę meble poprostu będą Źle wyglądać obok siebie. Inna sprawa ze często kupno kompletu wychodzi taniej niz pojedyncze meble ;)
Marta_122
 
Posty: 27
Rejestracja: 02 cze 2016 14:27

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: Asik93 » 15 wrz 2016 10:44

To chyba zależy od tego ile masz miejsca w sypialni. Wiadomo jak jest jeden komplet to masz tam określoną ilość mebli, a taki składany zestaw dobierzesz do metrażu. Poza tym w sypialni chyba oprócz łóżka, szafek nocny, szafy i komody nie potrzeba więcej mebli? No i zawsze można rozłożyć meblowanie w czasie, jeśli nie masz za dużo gotówki na zakup mebli.
Asik93
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2016 10:40

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: Natka99 » 12 gru 2016 14:27

Też jestem zwolenniczką kupowania kompletów, ewentualnie systemowe, ale w tym samym sklepie. Tak właśnie umeblowaliśmy naszą sypialnię w Meble Hot kupiliśmy wszystko, łóżko z materacem, stoliki nocne, komodę i niedawno dopasowali nam szafę. Tak szczerze sobie powiedziawszy to moim zdaniem lepiej jest kupować w sieci, bo w tych sieciówkach naprawdę niema już teraz nawet na czym tego przysłowiowego oka zaczepić, a druga kwestia to cena i jakość, której też niema co nawet porównywać.
Natka99
 
Posty: 46
Rejestracja: 25 paź 2016 10:51

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: Torneo » 14 gru 2016 16:33

Zdecydowanie meble powinny być z jednego kompletu, aby to wszystko jakoś fajnie ze sobą wyglądało. No chyba że to jakoś umiejętnie dobierzesz, że barwy mebli z różnych firm nie będą się ze sobą gryzły bo to dałoby niezbyt przyjemny efekt, a jak wiadomo jest to miejsce, gdzie musimy się czuć dobrze, ponieważ tam często odpoczywamy
Awatar użytkownika
Torneo
 
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2016 16:31

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: Natka99 » 18 lut 2017 18:00

Najlepiej tak, bo wszystko jest w tym samym odcieniu i doskonale do siebie pasuje. Unika się tzw poplątania z pomieszaniem, ja też mam całość z Meble Hot i bardzo jestem z tych mebli zadowolona, najbardziej jednak z łóżka i szafy. Pomogli nam dopasować do łóżka materac odpowiedni dla nas i faktycznie to akurat było dobre posunięcie z naszej strony, bo jako producent znają się tych materacach doskonale, a i jednak taniej nas to wyszło.
Natka99
 
Posty: 46
Rejestracja: 25 paź 2016 10:51

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: Lenka888 » 18 maja 2017 08:18

Niby tak, komplet to zawsze komplet i wszystko jest w tym samym stylu, ale nie zawsze taki zestaw pasuje, tak jak u nas co z tego, że się nam podobał jak niestety ale jest po prostu za duży. Normalnie będziemy kompletować sobie sami meble i nawet mamy już wybrane takie https://meblujdom.pl/lozko-texas-signal-id5277.html ale chyba zdecydujemy się na tą ciemniejszą szarą tapicerkę. W ogóle bardziej nam się ta aranżacja podoba i o czymś takim myśleliśmy, więc mamy sporo jednak podpowiedzi. Ciekawi mnie skąd oni mają te lamy, które wiszą po bokach łóżka. Niby nic zwykłego a tak fajnie wyglądają. O, a może ktoś z Was widział gdzieś takie?
Lenka888
 
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2016 08:02

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: rude_dude234 » 10 lip 2017 14:20

Mi podobają się meble przerobione, jedna szafka taka, druga taka, coś innego :)
rude_dude234
 
Posty: 4
Rejestracja: 08 lip 2017 16:43

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: eni » 06 wrz 2017 12:39

Moim zdaniem niekoniecznie meble w sypialni muszą być z jednego kompletu.
W nowym katalogu BRW - Black Red White w dziale z sypialniami, oglądałam fajny pomysł na patchworkową sypialnię, gdzie zastosowano meble z różnych kompletów.
eni
 
Posty: 11
Rejestracja: 29 paź 2014 13:25

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: marchewa » 15 wrz 2017 09:40

Jak dla mnie największe główne elementy w sypialni powinny być właśnie z jednego kompletu, a nie każdy mebel "z innej parafii", co do monotonności, to przecież można ją przełamać jakimiś kontrastującymi elementami dekoracyjnymi, drewno w sypialni, to dla przełamania jakiś "włochacz" na podłogę, albo fototapeta z jakimś ciekawym motywem. Ja mam u siebie w sypialnią taką tapetę z Fototapetka.eu. Do tego lustro, zieleń roślin, obrazy, oświetlenie i monotematyczność znika.
marchewa
 
Posty: 13
Rejestracja: 16 gru 2016 12:53

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: luki21 » 19 wrz 2017 07:28

Ja lubię mieszankę stylów. Nie lubie jednego kompletu w sypialni.
luki21
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2017 07:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sypialnie - meble z jednego kompletu?

Postautor: fionka303 » 29 wrz 2017 13:42

jak dla mnie nie ma innej opcji niż z innego ;p ja nie znoszę gdy w mieszkaniu panuje misz-masz. dosłownie czuję się w nim jak w kilku różnych. uważam że meble powinny być spasowane - dlatego zawsze kupuje wszystko w jednym salonie. ostatnio bardzo podpasowały mi aranżacje z salonu agata. zamówilismy u nich szafę przesuwną na wymiar z pieknym duzym lustrem - kompleksowa realizacja: zamówienie, dostarczenie i montaż
fionka303
 
Posty: 12
Rejestracja: 29 wrz 2017 13:27

Następna

Wróć do Sypialnia

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu