Jak urządzić sypialnię?

Moderator: Paulina

Jak urządzić sypialnię?

Postautor: kowszyuzy » 02 lip 2009 23:00

Planuję urządzić sypialnię w niedługim czasie i zastanawiam się jak zabrać się za to przedsięwzięcie. Od czego powinienem zacząć i co ustalić. Pomieszczenie jest dość duże z jednym oknem. Na pewno będzie bezpośrednie przejście do łazienki. Co proponujecie?;>
kowszyuzy
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2009 19:08

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: Patrycja » 18 lip 2009 10:26

Zanim wybierzesz konkretne rozwiązanie, zdecyduj, jakie są Twoje preferencje w podstawowych kwestiach związanych z urzadzeniem sypialni. Przemyśl czy zależy Ci na zachowaniu jak największej przestrzeni czy lubisz gdy otacza Cię sporo dodatków. Jeśli cenisz sobie dużą swobodę, zdecyduj się na urządzenie garderoby lub wstawienie jednej dużej szafy. Możesz jednak układać swoje rzeczy w kilku małych komodach albo dekoracyjnych pudełkach, w ten sposób łatwiej będzie sprawić wrażenie przytulnego wnętrza w Twojej sypialni. Kolejnym punktem do przemyślenia jest organizacja oświetlenia w sypialni. Wszystko zależy od tego czy lubisz czytać przed snem. Jeśli myślisz oł ózku dla więcej niż jednej osoby pamiętaj aby dostosować to do objga. Inaczej należy rozwiązać te kwestie w przypadku dwóch moli książkowych, a także zadbać o różnice w ustawieniu światła w wypadku dwóch różnych osobowości. Proponuję też gruntownie przemysleć sprawę koloru ścian. Jest to zależne od upodobań i typu charakteru każdego z nas. Zastanów się jaki jest Twój ulubiony kolor, a potem określ, czy będzie on sprzyjał zasypianiu, porannym pobudkom albo chwilą relaksu i nostalgii. Postaraj się, aby odcień był zgodny z Twoim temepramentem, bo nie warto malować ścian na jaskrawe, soczyste kolory, jeśli cenisz sobie spokój i odpoczynek. Również pastelowe kolory nie zawsze będą pasowały do bardziej aktywnych ludzi, choć czasme mogą okazać się idealnym wyciszeniem dla takich mocnych charakterów.
Patrycja
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2009 13:01

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: marcin81 » 07 sie 2009 17:20

Z sypialnią nie jest specjalnie trudno np http://projektowaniewnetrz.eu/index.php ... #ubiqimage

Łóżko, szafka, szafa i tyle :-)

btw. sympatyczny projekt ;)
marcin81
 
Posty: 7
Rejestracja: 07 sie 2009 17:12

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: Magda.Mała.Mi » 25 paź 2009 17:17

ja proponuję nie zagracać sypialni. Postawiłabym łóżko. na podłodze wykładzinę :)
Magda Mała Mi
Awatar użytkownika
Magda.Mała.Mi
 
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2009 07:34

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: Panel » 27 paź 2009 16:48

Widzę Magdo, że sypialnię urządziłabyś minimalistycznie. Czy w innych wnętrzach również preferujesz ten styl?
Panel
 
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2009 15:40

A mnie sie podoba taka

Postautor: Dżamal » 30 paź 2009 09:33

A mnie się podoba taka sypialnia, planuję sobie urządzić coś w tym stylu - klasyczny mariaż bieli czerni, trochę orientalnych motywów, wszystko zespolone z subelenym beżykiem, Zastanawiam sie tylko czy jest tam ogrzewanie podłogowe:)
Załączniki
sypialenka.jpg
Awatar użytkownika
Dżamal
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2009 09:24

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: tagalog » 20 lis 2009 14:30

Mój klimat Dżamal. Podoba mi sie minimalizm trochę orientu i sterylność. Generlanie fajnie jest urządzic coś surowego i potem ocieplić to dodatkami. Proste meble, czerń biel, grafit, szary, a do tego na przykład fajną wełnę na łóżko czy odpowiednie lampy dające efekt przytulności :) .
Awatar użytkownika
tagalog
 
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2009 15:50
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: deborah83 » 20 lis 2009 21:24

Tak, piękne to zdjęcie. Byłam przeciwnikiem czarnego w sypialni, ale dodaje luksusowości! Ja chciałam naszą zrobić całą na biało i ewentualne odcienie białego, ale się boję, czy nie będzie za nudno..
Awatar użytkownika
deborah83
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2009 23:44

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: nipsu » 21 lis 2009 13:35

deborah83 -> wcale nie musi być nudno! znalazłam np. takie zdjęcie:
Obrazek
(źródło: Coconti.com)
jeśli chcesz mimo wszystko wprowadzić trochę koloru, to może jedną ścianę pomaluj na jakiś intensywny kolor, albo przyklej elegancką tapetę (teraz są modne takie z secesyjnym, kwiecistym wzorem). do tego elegancka pościel, może jakaś nietypowa lampka i będzie całkiem fajnie.
Awatar użytkownika
nipsu
 
Posty: 4
Rejestracja: 03 lis 2009 13:19

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: deborah83 » 21 lis 2009 18:20

Bardzo fajnie! W sumie coś podobnego chciałam, tylko moja sypialnia znacznie mniejsza. ;) I inne szafki bym wolała... A skąd masz to zdjęcie? Bo pościel ekstra.
Awatar użytkownika
deborah83
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2009 23:44

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: deborah83 » 21 lis 2009 18:42

A no tak, dopiero zauważyłam podpis pod zdjęciem.
Awatar użytkownika
deborah83
 
Posty: 8
Rejestracja: 09 lis 2009 23:44

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: Dżamal » 22 lis 2009 07:23

hm, z stylu skandynawskim chyba idą na maksa w biel nie zaprzątając sobie głowy dodatkami, jeśli chodzi o ostatni projekt to zastanawiam się czy jest sens dodawać coś urozmaicającego i czy przypadkiem siła tego wnętrza nie tkwi w konsekwentnej dominacji bieli ( i oczywiście w naświeltnieu - liczba okien!!!). Chyba bałbym się wprowadzać urozmaicenie, chyba że w kolorze pościeli, ale tez jakiś subelniejszy odcień, błękitny czy coś. Generalnie atutami obydwóch zdjęć jest metraż, pewna przestrzenność. Niestety wiekszość z nas nie ma do dyspozycji tyle powierzchni. Ciekawe czy udałoby się znaleźć coś małego i fajnego??? Chyba może być z tym problem :/
Awatar użytkownika
Dżamal
 
Posty: 7
Rejestracja: 30 paź 2009 09:24

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: Fergie » 30 lis 2009 18:29

A ja mam takie propozycje, każda w innym stylu, co wy na to???
Załączniki
JasonMartin_091112_0008_F_2.jpg
jjlocations2066.9.jpg
angiehranowskybedroom_2.jpg
Awatar użytkownika
Fergie
 
Posty: 10
Rejestracja: 24 lis 2009 14:56

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: Nadzieja » 08 gru 2009 05:34

A co powiecie o czymś takim? Brakuje tylko pająków...
Załączniki
Sypialnia 2.jpg
Z przytulności pała!!
Awatar użytkownika
Nadzieja
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2009 05:29

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: Dobrawa » 08 gru 2009 11:49

Nadzieja pisze:A co powiecie o czymś takim? Brakuje tylko pająków...

Rzeczywiście Nadziejo, ta sypialnia najbardziej niepoprawnego optymistę, wprawiłaby w nastrój maniakalno-depresyjny. Dorzucam coś dla zwolenników prawdziwego mimalizmu i mocnych wrażeń, jakich musi niewątpliwie dostarczać taka przeszkolona sypialneka po zmierzchu:)
Załączniki
sypialnia 1.jpg
Awatar użytkownika
Dobrawa
 
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2009 08:29

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: Pannzerka » 04 sty 2010 15:28

Witam! Mam problem co do urządzenia mojego pokoju. Jestem jeszcze w nastolenim wieku, więc chciałam, żeby kolor moich ścian nie był przeciętny. Myślałam o mocnych kolorach, np. czerwieni lub o fiolecie i kawałku jakiejś tapety w tych kolorach, ale mam pokój od strony północnej, więc może być za ciemno. Teraz mam na ścianach blado-błękitną farbę, która już mi się znudziła, a poza tym jest ogromnie nieprzytulna, dodatkowo pokój jest dość duży. I jeszcze jeden dylemat: farba, jaką mam na ścianie jest (nie pamiętam teraz, jak ona się nazywa!) ale jest lśniąca i odchodzi, chodź miała być dobra i wytrzymała. Zdrapywanie tej farby jest zbyt drogie, a nie wiem, czy zwykła, matowa farba z takiej nie zejdzie.
Dla informacji mówię, że mam jasne, sosnowe meble.
Z góry dziękuję za pomoc :)
Pannzerka
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2010 15:17

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: domeczek » 23 lut 2010 13:39

Znakomite są te wasze propozycje. Zastanawiam się nad zmiana wystroju sypialni przy okazji remontu. Wypatrzyłam sobie fajne meble na extrapunkt.pl w bardzo atrakcyjnej cenie. Oszczędności się przydadzą, bo na remont pójdzie dużo pieniędzy. Co myślicie o takiej kompozycji? Podoba się wam? http://www.extrapunkt.pl/images/midi/be ... _sypialnia
domeczek
 
Posty: 8
Rejestracja: 23 lut 2010 13:34

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: słoneczko » 22 mar 2010 11:19

Jeśli chodzi o mnie o wystrój sypialni to moim zdaniem przede wszystkim ja chciałabym, żeby moja sypialnia była oazą spokoju. Żeby to pomieszczenie było dla mnie azylem po ciężkim dniu. Dlatego, gdybym decydowała się na wybór kolorów i mebli do sypialni chciałabym, żeby były one ciepłe, ale tez chciałabym, żeby wnętrze było też nowoczesne. Mnie bardzo podoba się sypialnia, którą znalazłam na stronie firmy n-design.
Obrazek
kolory są stonowane i bardzo mi się podoba od razu bije blask spokoju,
słoneczko
 
Posty: 74
Rejestracja: 23 lut 2010 13:59

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: Kubik-Meble » 23 mar 2010 20:15

Zgodze się,że sypialnia powinna dawac nam przede wszystkim poczucie spokoju oraz komfortu. Ta sypialnia to tylko jeden z projektów,możesz urządzic ją wg własnego gustu.
Łóżka
Szafki nocne
Komody
Materace
Zamówienia indywidualne

http://www.kubik-meble.pl
Awatar użytkownika
Kubik-Meble
 
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2010 08:55

Re: Jak urządzić sypialnię?

Postautor: akademia » 27 mar 2010 19:55

Zapraszam na moja stronę ,zajmujemy sie projektowniem wnetrz i jestesmy bezposrednim importerem mebli i oświetlenia fajnych firm.
http://www.akademiaarchitektury.pl

Pozdrawiam 1
md_257_1.jpg
sypialnia z lini Bonaldo Giotto
akademia
 
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2010 19:49

Następna

Wróć do Sypialnia

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu