Funkjonalna kuchnia

Moderator: Paulina

Funkjonalna kuchnia

Postautor: ula » 19 lis 2009 16:02

Zależałoby mi na garści porad, jak taką kuchnię w zasadzie urządzić, na co zwrócić uwagę, żeby potem nie pluć sobie w brodę, że czegoś się nie do patrzyło.
Awatar użytkownika
ula
 
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2009 10:43

Re: Funkjonalna kuchnia

Postautor: sobieradek » 20 lis 2009 14:00

Oto kilka zasłyszanych i wyszperanych zasad:

1. Szuflady są bardzo wygodne - pakowne i zapewniają łatwy dostęp do całej zawartości. Ceny - różne. Mnie meblarz przedstawił kilka opcji. Wybrałem tańsze, wytrzymujące mniejsze obciążenie - ale mnie akurat wystarczają.

2. W narożnej szafce kołowrót marnuje dużo miejsca. Tak więc dobrze jest to rozwiazanie gruntownie przmyśleć, a nie podążać za modą. Podpatrzylem u znajomych - chwalili sobie zwykłe półki, zrobiłam tak samo i jestem zadowolona. Półki mam dwie - od przodu stoją rzeczy "bieżące", a głębiej rzadko uzywane (trezba do nich zanurkować, ale półki sa na tyle wysokie, że da się jakoś sięgnąć, nie trzeba jej wybebeszać).

3. Kosz na smieci - ja chciałem w szufladzie, wydawał mi sie wygodniejszy ale musiałem jednak dać w zwykłej szafce.
Takie gotowe szuflady z segregacją śmieci wydaja mi się przesadzone cenowo. Jeśli juz to duzo taniej wyjdzie dac zwykłą szufladę i wstawić prostokątne pojemniki na śmieci (np IKEA, albo plastikowe wiaderka prostokątne),

4. Mnie przy koszu śmieciowym w szafce często wkurza, jak musze cos wyrzucic a ręce mam ubabrane czy mokre albo trzymam cos oburącz i weź tu otwórz jeszcze drzwiczki. Otóż są takie wynalazki, że szafke ze śmieciami otwiera sie noga takim specjalnym pedałem na dole. Widziałem w jednym ze stoisk w TTW ( nie pamiętam producenta), niestety, tanie to nie było. Ja w końcu zrezygnowałam z tego ze wzgledów technicznych i finansowych, ale cały czas kombinuje jakby tu jakims domowym sposobem...

5. Bardzo sobie chwalę wąskie cargo - niby takie maleństwo 22 cm, ale ile mieści! Został mi wąski kawałek w ciągu szafek, chciałam zrobic poziome półeczki na butelki (takie korkiem do przodu, na winko czy butelki z mineralną), a meblarz zaproponował cargo i bardzo to był dobry pomysł. Dość tanie zreszta było.

6. Piekarnik miałem wczesniej na dole, teraz w słupku na wysokości "nad blatem" Teraz jest wygodniej. Może nie na tyle żeby robic rewolucję, ale jak masz wybór to warto. Łatwiejszy dostęp, nie trezba sie schylać, lepiej widac co się w środku dzieje.
sobieradek
 
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2009 10:52

Re: Funkjonalna kuchnia

Postautor: RysioL » 11 gru 2009 11:46

W zasadzie to temat został już wyczerpany przez przedmówcę, ale pozwolę sobie dorzucić garść refleksji...
- Jak najwięcej szuflad o różnych głębokościach, te najpłytsze to tylko na sztućce.
- Szuflada ze sztućcami najbliżej zlewu lub obok blatu roboczego. -
- Kosz w szufladzie tylko pod zlewozmywakiem.
- Dużo gniazdek nad blatem roboczym.
Awatar użytkownika
RysioL
 
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2009 11:32


Wróć do Kuchnia

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości



© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu