Kamienny blat satynowany

Moderator: Paulina

Kamienny blat satynowany

Postautor: Pola » 30 lis 2009 13:10

Chcemy w kuchni zrobić taki blat kamienny lub bazaltowy, ale mam kilka wątpoliwości, czy widać na nich zabrudzenia i czy produkty spożywcze pozostawiają na nich ślady? Czy pielęgnacja jest pracochłonna? Jaka powinna być mimalna grubość takie blatu? I czy takie satynowanie utrudnia jakoś czyszenie, konserwację?

Z góry dziękuję serdecznie za wszystkie podpowiedzi

pozdrawiam
Pola
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2009 11:23

Re: Kamienny blat satynowany

Postautor: Tajemniczy Zbigniew » 01 gru 2009 05:57

Po roku użytkowania blatu z granitu Zibawe Nero (ciemny grafit), satynowanego z lekką fakturą naturalengo kamienia mogę śmiało napisać że jest to jeden z bardziej trafionych pomysłów w naszym domu. Początkowo obawiałam się śladów po rozlanych tłuszczach, ale po kilku impregnacjach nie ma po nich śladu i nie tworzą się na bierząco, tzn po umyciu jest dobrze. To samo z plamami po warzywach. Gorące garnki, pizza z pieca lądują prosto na blacie i nic się nie dzieje. POLECAM.
Największą wadą jest cena. Bazalt jest tańszy ale za to chłonie tłuszcze.
Ważny jest też rodzaj płomieniowania czy satynowania, widzieliśmy kilka. Były takie na których można zedrzeć ścierkę, jakieś ostre i chropowate, w każdym razie nie nadwały się na blat do kuchni.
Nasi znajomy zamówili taki sam i też są zadowoleni.
Tajemniczy Zbigniew
 
Posty: 6
Rejestracja: 30 lis 2009 09:31

Re: Kamienny blat satynowany

Postautor: Sarah79 » 09 gru 2009 13:37

A jak kształtują się ceny takich blatów? Czy satynowanie bardzo je podraża?
Awatar użytkownika
Sarah79
 
Posty: 7
Rejestracja: 03 gru 2009 10:21

Re: Kamienny blat satynowany

Postautor: Domina » 11 gru 2009 14:27

Z tego co wiem to satynowanie (czy płomieniowanie) nie wpływa na cenę kamienia.
Awatar użytkownika
Domina
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2009 12:58


Wróć do Kuchnia

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu