Jak urządzić pokój dla małego alergika?

Moderator: Paulina

Re: Jak urządzić pokój dla małego alergika?

Postautor: klarysa » 22 paź 2018 08:03

Zgadzam się z przedmówcami. Na pewno sprzątanie jest bardzo ważne, odpowiednia wilgotność powietrza i unikanie "kurzonośnych" dodatków. Kwiaty w pokoju, jeśli takowe chcemy, powinny też być takie, żeby nie pyliły. Wiadomo czymś pokój trzeba udekorować. Ja sama jestem alergiczką i u siebie w sypialni ograniczyłam do minimum futrzane dywany, firanki i żywe kwiaty. Zdecydowałam się po prostu na sztuczne, które przy każdym sprzątaniu spryskam sprayem, przetrę z kurzu i jest. Wiem, że wielu kojarzyć się mogą z kiczem, ale na przykład na bomm.pl znalazłam idealne do swojego wnętrza. Myślę, że i w pokoiku małego alergika wyglądałyby i sprawdziłyby się bardzo dobrze.
klarysa
 
Posty: 82
Rejestracja: 06 lip 2016 07:36
Lokalizacja: Skawina

Re: Jak urządzić pokój dla małego alergika?

Postautor: klarysa » 22 paź 2018 12:28

U mnie bardzo pomogło zmiana wilgotności powietrza i pozbycie się dywanów oraz zasłon. Zamiast tego mam firanki które łatwo wyprać oraz zewnętrzne rolety. Do tego unikamy materiałów, które zbierają kurz i wybieramy tylko naturalne tkaniny, bawełna, len, wełna. Ostatnio przygarnęliśmy kota przybłędę, myślałam, że będzie katastrofa ale o dziwo obeszło się bez kaszlu. A i dużo musi być wietrzone. Ja mam cały czas na rozszczelnionych, a przed snem wietrzę nawet około godzinę.
klarysa
 
Posty: 82
Rejestracja: 06 lip 2016 07:36
Lokalizacja: Skawina

Re: Jak urządzić pokój dla małego alergika?

Postautor: Natka99 » 08 lis 2018 16:10

Z takim alergikiem nie jest łatwo, ale czego nie zrobi się dla dziecka. My przede wszystkim kupiliśmy drewniane meble. Udało się znaleźć fajne na mebledoktor24.pl, wszystko naturalne drewno, ewentualnie bejca, ale to nieszkodliwe. W oknach również mamy tylko rolety i firanki, a i warto kupić oczywiście zarówno pościel jak i materac typowo dla alergików. Tu moge Wam podpowiedzieć, że u nas sprawdza się salsa holding ale z pokrowcem velwet jest naprawdę świetny i można go normalnie prać. Polecam.
Natka99
 
Posty: 46
Rejestracja: 25 paź 2016 10:51

Poprzednia

Wróć do Pokój Dziecka

 


  • Podobne Tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron


© 2009 Projektowanie i wystrój wnętrz | projekty wnętrz – ProjektowanieWnetrz.eu